EPCOS (TDK) B57237S100M54
B57237S100M54 picture photo
Mfg. Part Number
B57237S100M54
Manufacturer
Product Category
Inrush Current Limiters (ICL)
Brief Description
ICL 10 OHM 20% 3.7A 15MM
Datasheet Download
B57237S100M54.pdf
Availability of B57237S100M54
QUANTITY
B57237S100M54 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57237S100M54
Internal Part NumberEIS-B57237S100M54
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInrush Current Limiters
Circuit Protection Offering
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyInrush Current Limiters (ICL)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
R @ 25°C10 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max3.7A
R @ Current-
Diameter0.59" (15mm)
ApprovalsUL
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57237S100M54
Related LinksB57237, B57237S100M54 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57237S100M54 Details Description
Related parts for B57237S100M54
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BCK BST ADJ 0.8A DL 10DFN datasheet.pdf
RES SMD 1.1KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
PCI EXP.164P(3.1)(15")BLACK datasheet.pdf
RES SMD 5.23 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 3.44K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf