EPCOS (TDK) B57238S150M51
B57238S150M51 picture photo
Mfg. Part Number
B57238S150M51
Brief Description
ICL 15 OHM 20% 4.4A 16MM
Datasheet Download
B57238S150M51.pdf
Availability of B57238S150M51
QUANTITY
B57238S150M51 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57238S150M51
Internal Part NumberEIS-B57238S150M51
Circuit Protection Offering
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
R @ 25°C15 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max4.4A
R @ Current-
Diameter0.629" (16mm)
ApprovalsUL
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57238S150M51
Related LinksB57238, B57238S150M51 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57238S150M51 Details Description
Related parts for B57238S150M51
RES SMD 887 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED LT BAR 8.89X3.81MM SGL GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 10.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE PIN datasheet.pdf