EPCOS (TDK) B57424V2103F62
B57424V2103F62 picture photo
Mfg. Part Number
B57424V2103F62
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
0805 10K F62 B-4000
Datasheet Download
B57424V2103F62.pdf
Availability of B57424V2103F62
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B57424V2103F62 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57424V2103F62
Internal Part NumberEIS-B57424V2103F62
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C10k
Resistance Tolerance-
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/1004000K
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max210mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57424V2103F62
Related LinksB57424V, B57424V2103F62 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57424V2103F62 Details Description
Related parts for B57424V2103F62
IDC CABLE - MSC26A/MC26G/MSC26A datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HDR TOP 20 POS W/BOSS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 15M datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 10A TO220 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf