EPCOS (TDK) B57431V2222K62
B57431V2222K62 picture photo
Mfg. Part Number
B57431V2222K62
Brief Description
THERMISTOR NTC 2.2K OHM 10% 0805
Datasheet Download
B57431V2222K62.pdf
Availability of B57431V2222K62
QUANTITY
B57431V2222K62 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57431V2222K62
Internal Part NumberEIS-B57431V2222K62
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2.2k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/75-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max210mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57431V2222K62
Related LinksB57431V, B57431V2222K62 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57431V2222K62 Details Description
Related parts for B57431V2222K62
TERM BLOCK HDR 30POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 39POS .100" 3ROW T/H datasheet.pdf
RES 4.5K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT11 ACCESSORY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1" datasheet.pdf