EPCOS (TDK) B57431V2472J62
B57431V2472J62 picture photo
Mfg. Part Number
B57431V2472J62
Brief Description
THERMISTOR NTC 4.7K OHM 5% 0805
Datasheet Download
B57431V2472J62.pdf
Availability of B57431V2472J62
QUANTITY
B57431V2472J62 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57431V2472J62
Internal Part NumberEIS-B57431V2472J62
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C4.7k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/75-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max210mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57431V2472J62
Related LinksB57431V, B57431V2472J62 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57431V2472J62 Details Description
Related parts for B57431V2472J62
Crystal 16.000312MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC REG LDO 6.2V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 375MW SOD123F datasheet.pdf
IC DCODER/DMUX DUAL 2-4 16SOEIAJ datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050" datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf