EPCOS (TDK) B57891M474J
B57891M474J picture photo
Mfg. Part Number
B57891M474J
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 470K OHM 5% RAD
Datasheet Download
B57891M474J.pdf
Availability of B57891M474J
QUANTITY
B57891M474J Order Process
Ship out your order
Specifications of B57891M474J
Internal Part NumberEIS-B57891M474J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package1,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C470k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/1005000K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max200mW
Length - Lead Wire1.42" (36.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc, 3.5mm Dia x 3.5mm W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57891M474J
Related LinksB5789, B57891M474J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57891M474J Details Description
Related parts for B57891M474J
RES SMD 33.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SMD GRABBER TEST CLIP 10PC BLUE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CAP TANT 70UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 4.5V datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf