EPCOS (TDK) B57891M474J
B57891M474J picture photo
Mfg. Part Number
B57891M474J
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 470K OHM 5% RAD
Datasheet Download
B57891M474J.pdf
Availability of B57891M474J
QUANTITY
B57891M474J Order Process
Ship out your order
Specifications of B57891M474J
Internal Part NumberEIS-B57891M474J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package1,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C470k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/1005000K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max200mW
Length - Lead Wire1.42" (36.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc, 3.5mm Dia x 3.5mm W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57891M474J
Related LinksB5789, B57891M474J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57891M474J Details Description
Related parts for B57891M474J
THERMISTOR 470 OHM PTC 0603 SMD datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 24V OUT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
INDICATOR INCAND GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
ANT WHIP 5/8 144-174MHZ WHITE datasheet.pdf
CONN DB15 SOCKET datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf