EPCOS (TDK) B59060A120A10
B59060A120A10 picture photo
Mfg. Part Number
B59060A120A10
Manufacturer
Product Category
Thermistors - PTC
Brief Description
PTC THERMISTOR A 60-A 120-A 10
Datasheet Download
B59060A120A10.pdf
Availability of B59060A120A10
QUANTITY
B59060A120A10 Order Process
Ship out your order
Specifications of B59060A120A10
Internal Part NumberEIS-B59060A120A10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package2,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
Series-
PackagingTray
Resistance in Ohms @ 25°C9
Resistance Tolerance±30%
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Power - Max-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDisc
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B59060A120A10
Related LinksB59060, B59060A120A10 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B59060A120A10 Details Description
Related parts for B59060A120A10
RES 56 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC SMB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16M781-C 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
TV 37C 37#22D PIN PLUG datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 196 CLBs, 6000 Gates, 83MHz, 784-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf