EPCOS (TDK) B59100M1150A70
B59100M1150A70 picture photo
Mfg. Part Number
B59100M1150A70
Brief Description
THERMISTOR PTC 100OHM 150DEG RAD
Datasheet Download
B59100M1150A70.pdf
Availability of B59100M1150A70
QUANTITY
B59100M1150A70 Order Process
Ship out your order
Specifications of B59100M1150A70
Internal Part NumberEIS-B59100M1150A70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package200
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100
Resistance Tolerance-
Operating Temperature90°C ~ 160°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B59100M1150A70
Related LinksB59100M, B59100M1150A70 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B59100M1150A70 Details Description
Related parts for B59100M1150A70
CAP CER 1000PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER YELLOW datasheet.pdf
M4 2MM PW PNP NC datasheet.pdf