EPCOS (TDK) B59102R180A10
B59102R180A10 picture photo
Mfg. Part Number
B59102R180A10
Brief Description
PTC THERMISTOR R 102-A 180-A 10
Datasheet Download
B59102R180A10.pdf
Availability of B59102R180A10
QUANTITY
B59102R180A10 Order Process
Ship out your order
Specifications of B59102R180A10
Internal Part NumberEIS-B59102R180A10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package900
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
Series-
PackagingTray
Resistance in Ohms @ 25°C700
Resistance Tolerance±50%
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Power - Max-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRectangular Disc
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B59102R180A10
Related LinksB59102, B59102R180A10 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B59102R180A10 Details Description
Related parts for B59102R180A10
KIT MICA 1.0PF - 1000PF 100V datasheet.pdf
CABLE R/A STEREO PLUG-PLUG 6FT datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 28 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf