| Internal Part Number | EIS-B62152P8X30 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Category | Magnetics - Transformer, Inductor Components | |
| Family | Ferrite Cores | |
| Series | B62152 | |
| Core Type | Multi-Hole (2) | |
| Inductance Factor (Al) | 3.1µH | |
| Tolerance | ±30% | |
| Gap | Ungapped | |
| Effective Permeability (µe) | - | |
| Initial Permeability (µi) | 4300 | |
| Material | N30 | |
| Core Factor (ΣI/A) mm-1 | 1.78 | |
| Effective Length (le) mm | 3.7 | |
| Effective Area (Ae) mm² | 2.1 | |
| Minimum Core Cross Section (Amin) mm² | - | |
| Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ | 7.8 | |
| Finish | Parylene | |
| Supplier Device Package | - | |
| Height | 2.55mm | |
| Length | 3.65mm | |
| Width | 2.15mm | |
| Diameter | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | B62152P8X30 | |
| Related Links | B6215, B62152P8X30 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor | |
 | MV8411 | LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H | datasheet.pdf | |