EPCOS (TDK) B65511A63A33
B65511A63A33 picture photo
Mfg. Part Number
B65511A63A33
Brief Description
FERRITE CORE P 63NH M33
Datasheet Download
B65511A63A33.pdf
Availability of B65511A63A33
QUANTITY
B65511A63A33 Order Process
Ship out your order
Specifications of B65511A63A33
Internal Part NumberEIS-B65511A63A33
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Magnetics - Transformer, Inductor Components
FamilyFerrite Cores
SeriesB65511
Core TypeP
Inductance Factor (Al)63nH
Tolerance±3%
GapGapped
Effective Permeability (µe)72
Initial Permeability (µi)750
MaterialM33
Core Factor (ΣI/A) mm-11.43
Effective Length (le) mm10
Effective Area (Ae) mm²7
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²-
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³70
FinishUncoated
Supplier Device PackageP 7 x 4
Height2.10mm
Length-
Width-
Diameter7.35mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B65511A63A33
Related LinksB65511, B65511A63A33 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B65511A63A33 Details Description
Related parts for B65511A63A33
TRIMMER 500K OHM 0.1W PC PIN datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 24UH 2.74A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET DIMM 168POS T/H datasheet.pdf
ELECTIRCAL IDC DOUBLE RUN OR TAP datasheet.pdf
BUZ 10.16/02/180SF AG BK BX datasheet.pdf
HDMI TYPE A-D MICRO CABLE 40INCH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MPU I.MX6SOLOX 800MHZ 400BGA datasheet.pdf