EPCOS (TDK) B65517D25A1
B65517D25A1 picture photo
Mfg. Part Number
B65517D25A1
Brief Description
FERRITE CORE P 25NH K1
Datasheet Download
B65517D25A1.pdf
Availability of B65517D25A1
QUANTITY
B65517D25A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B65517D25A1
Internal Part NumberEIS-B65517D25A1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Magnetics - Transformer, Inductor Components
FamilyFerrite Cores
SeriesB65517
Core TypeP
Inductance Factor (Al)25nH
Tolerance±3%
GapGapped
Effective Permeability (µe)25
Initial Permeability (µi)80
MaterialK1
Core Factor (ΣI/A) mm-11.25
Effective Length (le) mm12.5
Effective Area (Ae) mm²10
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²-
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³125
FinishUncoated
Supplier Device PackageP 9 x 5
Height2.70mm
Length-
Width-
Diameter9.30mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B65517D25A1
Related LinksB6551, B65517D25A1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B65517D25A1 Details Description
Related parts for B65517D25A1
FIXED IND 18UH 1.2A 160 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH FULL BRIDGE SP6 datasheet.pdf
TOOL CRIMP 22-24 AWG datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 6NS 100TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN SMD BKWY HDR TIN 68POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf