EPCOS (TDK) B65651T315A48
B65651T315A48 picture photo
Mfg. Part Number
B65651T315A48
Brief Description
FERRITE CORE P 315NH N48
Datasheet Download
B65651T315A48.pdf
Availability of B65651T315A48
QUANTITY
B65651T315A48 Order Process
Ship out your order
Specifications of B65651T315A48
Internal Part NumberEIS-B65651T315A48
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Magnetics - Transformer, Inductor Components
FamilyFerrite Cores
SeriesB65651
Core TypeP
Inductance Factor (Al)315nH
Tolerance±3%
GapGapped
Effective Permeability (µe)151
Initial Permeability (µi)-
MaterialN48
Core Factor (ΣI/A) mm-10.6
Effective Length (le) mm25.9
Effective Area (Ae) mm²43
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²-
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³1114
FinishUncoated
Supplier Device PackageP 18 x 11
Height5.30mm
Length-
Width-
Diameter18.40mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B65651T315A48
Related LinksB65651, B65651T315A48 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B65651T315A48 Details Description
Related parts for B65651T315A48
IC VREF SHUNT 8.192V TO92-3 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.1A 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 9.76 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf