EPCOS (TDK) B65685B1016T1
B65685B1016T1 picture photo
Mfg. Part Number
B65685B1016T1
Manufacturer
Product Category
Bobbins (Coil Formers), Mounts, Hardware
Brief Description
BOBBIN COIL FORMER PM 62 X 49
Datasheet Download
B65685B1016T1.pdf
Availability of B65685B1016T1
QUANTITY
B65685B1016T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B65685B1016T1
Internal Part NumberEIS-B65685B1016T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Magnetics - Transformer, Inductor Components
FamilyBobbins (Coil Formers), Mounts, Hardware
SeriesB65685
Accessory TypeBobbin (Coil Former), Vertical
For Use With/Related ProductsPM
Supplier Device PackagePM 62 x 49
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B65685B1016T1
Related LinksB65685, B65685B1016T1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B65685B1016T1 Details Description
Related parts for B65685B1016T1
CAP CER 47PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING 51POS SNGL .370 SMD datasheet.pdf
IMPRESS 500M W/XY TABLE datasheet.pdf
IC MSFT DVR HALF-BRG 100V 12-DFN datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A SYNC 14MLF datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/O CLIP GOLD datasheet.pdf
RES 800K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000000 MHZ SMD datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf