EPCOS (TDK) B72207S2231K101
B72207S2231K101 picture photo
Mfg. Part Number
B72207S2231K101
Brief Description
VARISTOR 324V 1.75KA DISC 7MM
Datasheet Download
B72207S2231K101.pdf
Availability of B72207S2231K101
QUANTITY
B72207S2231K101 Order Process
Ship out your order
Specifications of B72207S2231K101
Internal Part NumberEIS-B72207S2231K101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package5,000
Series-
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)324V
Varistor Voltage (Typ)360V
Varistor Voltage (Max)396V
Current - Surge1.75kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts230VAC
Maximum DC Volts300VDC
Energy23J
Package / CaseDisc 7mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B72207S2231K101
Related LinksB72207S, B72207S2231K101 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B72207S2231K101 Details Description
Related parts for B72207S2231K101
TAPE SHIELDING.GRID 118FT 2" datasheet.pdf
LAMP ASSEMBLY CCFL 3.0X100MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD I.MX1 ADS WITH LCD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 160QFP datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLACK 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
222A0317 TOP COVER datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P50 WHITE SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf