EPCOS (TDK) B72220S321K151
B72220S321K151 picture photo
Mfg. Part Number
B72220S321K151
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 459V 8KA DISC 20MM
Datasheet Download
B72220S321K151.pdf
Availability of B72220S321K151
QUANTITY
B72220S321K151 Order Process
Ship out your order
Specifications of B72220S321K151
Internal Part NumberEIS-B72220S321K151
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package2,250
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)459V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)561V
Current - Surge8kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Energy184J
Package / CaseDisc 20mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B72220S321K151
Related LinksB72220S, B72220S321K151 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B72220S321K151 Details Description
Related parts for B72220S321K151
TERM RING NON INS 26-22AWG #10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 6UH 7.5A 17 MOHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 49MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW 2DIG 0.56 TH datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 120V 400MA SOT23 datasheet.pdf