EPCOS (TDK) B72500T2170S170
B72500T2170S170 picture photo
Mfg. Part Number
B72500T2170S170
Brief Description
VARISTOR 10V 30A 0603
Datasheet Download
B72500T2170S170.pdf
Availability of B72500T2170S170
QUANTITY
B72500T2170S170 Order Process
Ship out your order
Specifications of B72500T2170S170
Internal Part NumberEIS-B72500T2170S170
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package16,000
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)-
Varistor Voltage (Typ)25V
Varistor Voltage (Max)-
Current - Surge30A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts17VAC
Maximum DC Volts22VDC
Energy0.075J
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount, MLCV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B72500T2170S170
Related LinksB72500T, B72500T2170S170 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B72500T2170S170 Details Description
Related parts for B72500T2170S170
CONN HDR BRKWAY 7POS VERT 15AU datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V C0G 0402 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 200VAC TERM datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR RED datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 550MA 438 MOHM datasheet.pdf
RES 560 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 28 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 158MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
37POS COMPUTER METALIZED datasheet.pdf