EPCOS (TDK) B72500T5170S270
B72500T5170S270 picture photo
Mfg. Part Number
B72500T5170S270
Brief Description
VARISTOR 10V 30A 0603
Datasheet Download
B72500T5170S270.pdf
Availability of B72500T5170S270
QUANTITY
B72500T5170S270 Order Process
Ship out your order
Specifications of B72500T5170S270
Internal Part NumberEIS-B72500T5170S270
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package16,000
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)-
Varistor Voltage (Typ)25V
Varistor Voltage (Max)-
Current - Surge30A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts17VAC
Maximum DC Volts22VDC
Energy0.075J
Package / Case0603 (1608 Metric)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B72500T5170S270
Related LinksB72500T, B72500T5170S270 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B72500T5170S270 Details Description
Related parts for B72500T5170S270
TRIMMER 5M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULTIPLYING 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 50POS 2MM SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 12A 600VAC 170VDC datasheet.pdf
DUPLEXER SAW 881.5MHZCDMA W-CDMA datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.98K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 8X NM datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING U-BOLT BRONZE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf