EPCOS (TDK) B78108E1333J000
B78108E1333J000 picture photo
Mfg. Part Number
B78108E1333J000
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.05A 550 MOHM TH
Datasheet Download
B78108E1333J000.pdf
Availability of B78108E1333J000
QUANTITY
B78108E1333J000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B78108E1333J000
Internal Part NumberEIS-B78108E1333J000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesBC+
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±5%
Current Rating1.05A
Current - Saturation1A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant9MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78108E1333J000
Related LinksB78108E, B78108E1333J000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78108E1333J000 Details Description
Related parts for B78108E1333J000
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 10% 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.6A 280 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 11K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC HDMI TX 150MHZ SGL OUT 80LQFP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 8 3.3V 32-SOJ datasheet.pdf
OSC MEMS 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf