EPCOS (TDK) B78108S1222K9
B78108S1222K9 picture photo
Mfg. Part Number
B78108S1222K9
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 1A 250 MOHM TH
Datasheet Download
B78108S1222K9.pdf
Availability of B78108S1222K9
QUANTITY
B78108S1222K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B78108S1222K9
Internal Part NumberEIS-B78108S1222K9
FamilyFixed Inductors
SeriesBC
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±10%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq55 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant140MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device PackageAxial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78108S1222K9
Related LinksB78108, B78108S1222K9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78108S1222K9 Details Description
Related parts for B78108S1222K9
RES 9.76K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 1100PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE AUTO 1A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CORD SOCKET datasheet.pdf
3IN NOM BH MED DUTY CASTER:NYL S datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf