EPCOS (TDK) B78108T1472K
B78108T1472K picture photo
Mfg. Part Number
B78108T1472K
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 380MA 650 MOHM
Datasheet Download
B78108T1472K.pdf
Availability of B78108T1472K
QUANTITY
B78108T1472K Order Process
Ship out your order
Specifications of B78108T1472K
Internal Part NumberEIS-B78108T1472K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMCC
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±10%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)650 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant90MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device PackageAxial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78108T1472K
Related LinksB78108, B78108T1472K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78108T1472K Details Description
Related parts for B78108T1472K
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 44SO datasheet.pdf
SENS 3000PSI 22MM M10-1.0 6G 5V datasheet.pdf
CONN MEMORY SKT R/A 200PS SODIMM datasheet.pdf
MIN DIG RK SW -M01- LNNS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT STR PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CONN ARRAY FML 28POS SMD GOLD datasheet.pdf
330UF 16V 8X12MM 105C 4000H datasheet.pdf