EPCOS (TDK) B78108T3821K9
B78108T3821K9 picture photo
Mfg. Part Number
B78108T3821K9
Brief Description
FIXED IND 820NH 500MA 550 MOHM
Datasheet Download
B78108T3821K9.pdf
Availability of B78108T3821K9
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B78108T3821K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B78108T3821K9
Internal Part NumberEIS-B78108T3821K9
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMCC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance820nH
Tolerance±10%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant230MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78108T3821K9
Related LinksB78108, B78108T3821K9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78108T3821K9 Details Description
Related parts for B78108T3821K9
RES SMD 825 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 4M PREWIRED MOD datasheet.pdf
CONN PIN 10-32 INT THREAD SILVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf