EPCOS (TDK) B78148S1222J
B78148S1222J picture photo
Mfg. Part Number
B78148S1222J
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 1A 250 MOHM TH
Datasheet Download
B78148S1222J.pdf
Availability of B78148S1222J
QUANTITY
B78148S1222J Order Process
Ship out your order
Specifications of B78148S1222J
Internal Part NumberEIS-B78148S1222J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±5%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq55 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant140MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78148S1222J
Related LinksB78148, B78148S1222J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78148S1222J Details Description
Related parts for B78148S1222J
RES SMD 560K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf