EPCOS (TDK) B78148T1273J9
B78148T1273J9 picture photo
Mfg. Part Number
B78148T1273J9
Brief Description
FIXED IND 27UH 160MA 3.6 OHM TH
Datasheet Download
B78148T1273J9.pdf
Availability of B78148T1273J9
QUANTITY
B78148T1273J9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B78148T1273J9
Internal Part NumberEIS-B78148T1273J9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMCC
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±5%
Current Rating160mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.6 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant27MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.130" Dia (3.30mm)
Height - Seated (Max)0.386" (9.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78148T1273J9
Related LinksB78148, B78148T1273J9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78148T1273J9 Details Description
Related parts for B78148T1273J9
VARISTOR 643.5V 70KA CHASSIS datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
IC FPGA 195 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 53 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
15000UF 50V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf