Omron Automation & Safety B7AS-R6B16
B7AS-R6B16 picture photo
Mfg. Part Number
B7AS-R6B16
Manufacturer
Product Category
Controllers - Accessories
Brief Description
TERM BLOCK PLC 16POS NPN HOLD
Datasheet Download
B7AS-R6B16.pdf
Availability of B7AS-R6B16
QUANTITY
B7AS-R6B16 Order Process
Ship out your order
Specifications of B7AS-R6B16
Internal Part NumberEIS-B7AS-R6B16
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Accessories
SeriesB7AS
Accessory TypeLink Adapter
For Use With/Related ProductsB7A Series
SpecificationsScrew Terminal
Number of Positions-
Length-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B7AS-R6B16
Related LinksB7AS-, B7AS-R6B16 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
B7AS-R6B16 Details Description
Related parts for B7AS-R6B16
HOOK-UP SOLID 20AWG BLACK 100' datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 2A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SHORT LINK INSUL PRE-ASSY 2POLE datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.3A 298 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 1.37A (Switch) eSIP-7F datasheet.pdf