EPCOS (TDK) B81122A1153M
B81122A1153M picture photo
Mfg. Part Number
B81122A1153M
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 20% 250VAC RAD
Datasheet Download
B81122A1153M.pdf
Availability of B81122A1153M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B81122A1153M Order Process
Ship out your order
Specifications of B81122A1153M
Internal Part NumberEIS-B81122A1153M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB81122
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B81122A1153M
Related LinksB81122, B81122A1153M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B81122A1153M Details Description
Related parts for B81122A1153M
GUIDE PIN .100"SHD HD .100" VER datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 42.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER HSHM 110POS 5ROW STR datasheet.pdf
CAP CER 1UF 4V X7R 0805 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT SHRT RLLR LV datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf