EPCOS (TDK) B81122C1562M
B81122C1562M picture photo
Mfg. Part Number
B81122C1562M
Brief Description
CAP FILM 5600PF 20% 250VAC RAD
Datasheet Download
B81122C1562M.pdf
Availability of B81122C1562M
QUANTITY
B81122C1562M Order Process
Ship out your order
Specifications of B81122C1562M
Internal Part NumberEIS-B81122C1562M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance5600pF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B81122C1562M
Related LinksB81122, B81122C1562M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B81122C1562M Details Description
Related parts for B81122C1562M
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SC70-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 1.8V SOT89-5 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 09VIN 15VOUT datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 3.94"L X 1.97"W datasheet.pdf
LED PANEL IND RED DIFF SNAP-IN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
RES 14K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf