EPCOS (TDK) B81130C1223M
B81130C1223M picture photo
Mfg. Part Number
B81130C1223M
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 20% 760VDC RAD
Datasheet Download
B81130C1223M.pdf
Availability of B81130C1223M
QUANTITY
B81130C1223M Order Process
Ship out your order
Specifications of B81130C1223M
Internal Part NumberEIS-B81130C1223M
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B81130C1223M
Related LinksB81130, B81130C1223M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B81130C1223M Details Description
Related parts for B81130C1223M
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN MINI-D 36POS VERT RECPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
TOOL INSERTION MODULE 4PR RAM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
RECPT,HSSDC2,FIBRE,ON TAPE datasheet.pdf
ER 3C 3#16S PIN RECP BOX datasheet.pdf
High-Speed (10Mbps), Fail-Safe, RS-485/RS-422 Transceivers with Slew-Rate-Limiting and 5kV ESD Protection IC datasheet.pdf