EPCOS (TDK) B82141A1103K9
B82141A1103K9 picture photo
Mfg. Part Number
B82141A1103K9
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 410MA 600 MOHM TH
Datasheet Download
B82141A1103K9.pdf
Availability of B82141A1103K9
QUANTITY
B82141A1103K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82141A1103K9
Internal Part NumberEIS-B82141A1103K9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSBC
PackagingTape & Box (TB)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating410mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq55 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82141A1103K9
Related LinksB82141, B82141A1103K9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82141A1103K9 Details Description
Related parts for B82141A1103K9
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC/28VDC datasheet.pdf