EPCOS (TDK) B82141A1472K9
B82141A1472K9 picture photo
Mfg. Part Number
B82141A1472K9
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 530MA 360 MOHM
Datasheet Download
B82141A1472K9.pdf
Availability of B82141A1472K9
QUANTITY
B82141A1472K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82141A1472K9
Internal Part NumberEIS-B82141A1472K9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSBC
PackagingTape & Box (TB)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±10%
Current Rating530mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)360 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant60MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82141A1472K9
Related LinksB82141, B82141A1472K9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82141A1472K9 Details Description
Related parts for B82141A1472K9
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 2012 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
CONN TERM MALE SOLDER GOLD PCB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.24 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 150MW 0603 datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR PWM UVLO 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 35A 1.6 MOHM SMD datasheet.pdf