EPCOS (TDK) B82141B1223K9
B82141B1223K9 picture photo
Mfg. Part Number
B82141B1223K9
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 335MA 900 MOHM TH
Datasheet Download
B82141B1223K9.pdf
Availability of B82141B1223K9
QUANTITY
B82141B1223K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82141B1223K9
Internal Part NumberEIS-B82141B1223K9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSBC
PackagingTape & Box (TB)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating335mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq55 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.118" Dia (3.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82141B1223K9
Related LinksB82141, B82141B1223K9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82141B1223K9 Details Description
Related parts for B82141B1223K9
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 22K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
DUST CAP FOR PRO BEAM JR CONN datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC CLK GEN PLL BLANK CUST 20-QFN datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf