EPCOS (TDK) B82143A1153K
B82143A1153K picture photo
Mfg. Part Number
B82143A1153K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 1A 300 MOHM TH
Datasheet Download
B82143A1153K.pdf
Availability of B82143A1153K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B82143A1153K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82143A1153K
Internal Part NumberEIS-B82143A1153K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesHBC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant16MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82143A1153K
Related LinksB82143, B82143A1153K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82143A1153K Details Description
Related parts for B82143A1153K
IC REG LDO ADJ 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN HARDWARE SHIELD 9POS datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 250VAC 16A SNAP QC datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC DIG SIG PROCESSOR 143-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
SNAP PLUG PERMA-SEAL (SB-289) datasheet.pdf
RES 5.17 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf