EPCOS (TDK) B82143A1222K
B82143A1222K picture photo
Mfg. Part Number
B82143A1222K
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 1.6A 120 MOHM TH
Datasheet Download
B82143A1222K.pdf
Availability of B82143A1222K
QUANTITY
B82143A1222K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82143A1222K
Internal Part NumberEIS-B82143A1222K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±10%
Current Rating1.6A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant140MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82143A1222K
Related LinksB82143, B82143A1222K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82143A1222K Details Description
Related parts for B82143A1222K
IC POT DUAL AUDIO TAPER 16-SOIC datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR 2WIRE 8-UDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 30COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf