EPCOS (TDK) B82143B1273K
B82143B1273K picture photo
Mfg. Part Number
B82143B1273K
Brief Description
FIXED IND 27UH 850MA 420 MOHM TH
Datasheet Download
B82143B1273K.pdf
Availability of B82143B1273K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B82143B1273K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82143B1273K
Internal Part NumberEIS-B82143B1273K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesHBC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±10%
Current Rating850mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)420 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82143B1273K
Related LinksB82143, B82143B1273K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82143B1273K Details Description
Related parts for B82143B1273K
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 24V datasheet.pdf
RES SMD 1.74 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
MAXIGRIP FANSINK 31X31X9.5MM datasheet.pdf
IC REG/CHRGR NARROW VDC 24TQFN datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 2.54MM BROWN datasheet.pdf
Connector Plug DMS-59 59 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
CONTROL TEMP 24V 18-36V PANEL MT datasheet.pdf