EPCOS (TDK) B82144A2153K
B82144A2153K picture photo
Mfg. Part Number
B82144A2153K
Brief Description
FIXED IND 15UH 1.25A 280 MOHM TH
Datasheet Download
B82144A2153K.pdf
Availability of B82144A2153K
QUANTITY
B82144A2153K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82144A2153K
Internal Part NumberEIS-B82144A2153K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLBC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating1.25A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82144A2153K
Related LinksB82144, B82144A2153K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82144A2153K Details Description
Related parts for B82144A2153K
IC REG BOOST PROG 8SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 32BIT 96LFBGA datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
SENSR OPTO SLOT 3.18MM DARL THRU datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC RED datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf