EPCOS (TDK) B82144A2223K9
B82144A2223K9 picture photo
Mfg. Part Number
B82144A2223K9
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.1A 350 MOHM TH
Datasheet Download
B82144A2223K9.pdf
Availability of B82144A2223K9
QUANTITY
B82144A2223K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82144A2223K9
Internal Part NumberEIS-B82144A2223K9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLBC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating1.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82144A2223K9
Related LinksB82144, B82144A2223K9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82144A2223K9 Details Description
Related parts for B82144A2223K9
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 21mA Backlight SOT-23-8 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 3A 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV DARLINGTON 4DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 134VC SMC datasheet.pdf
TRIMMER 470K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 223K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET 5POLE datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V FLATPACK datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf