EPCOS (TDK) B82144F2182K9
B82144F2182K9 picture photo
Mfg. Part Number
B82144F2182K9
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 3.75A 50 MOHM TH
Datasheet Download
B82144F2182K9.pdf
Availability of B82144F2182K9
QUANTITY
B82144F2182K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82144F2182K9
Internal Part NumberEIS-B82144F2182K9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,200
Material - CoreFerrite
Inductance1.8µH
Tolerance±10%
Current Rating3.75A
Current - Saturation6.4A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant150MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.362" L (6.50mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device PackageAxial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82144F2182K9
Related LinksB82144, B82144F2182K9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82144F2182K9 Details Description
Related parts for B82144F2182K9
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MATRICE PR 69710 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 1.8A MCPH3 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 2POS datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC 214AB datasheet.pdf
560UF 20V 16.1X33.4 105C RAD datasheet.pdf