EPCOS (TDK) B82144F2222K
B82144F2222K picture photo
Mfg. Part Number
B82144F2222K
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 3.65A 55 MOHM TH
Datasheet Download
B82144F2222K.pdf
Availability of B82144F2222K
QUANTITY
B82144F2222K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82144F2222K
Internal Part NumberEIS-B82144F2222K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±10%
Current Rating3.65A
Current - Saturation6A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)55 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant140MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.362" L (6.50mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device PackageAxial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82144F2222K
Related LinksB82144, B82144F2222K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82144F2222K Details Description
Related parts for B82144F2222K
IC PROGRAM 2.630V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 24V datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE20PC26PC 5 PSI datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 50MA 18 OHM TH datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
AMPLIMITE,ASY,PLUG,R/A,2,W/O BRK datasheet.pdf
CTV 22C 22#22D PIN RECP datasheet.pdf
26500 2C 2#16 P BY PLUG LC datasheet.pdf
150UF 25V 6,3X11 datasheet.pdf