EPCOS (TDK) B82144F2822K
B82144F2822K picture photo
Mfg. Part Number
B82144F2822K
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 2.65A 105 MOHM
Datasheet Download
B82144F2822K.pdf
Availability of B82144F2822K
QUANTITY
B82144F2822K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82144F2822K
Internal Part NumberEIS-B82144F2822K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±10%
Current Rating2.65A
Current - Saturation3.1A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)105 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant28MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.362" L (6.50mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device PackageAxial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82144F2822K
Related LinksB82144, B82144F2822K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82144F2822K Details Description
Related parts for B82144F2822K
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MONITOR BAT LP SOT23-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC MMIC VCO BUF AMP 24-QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf