EPCOS (TDK) B82144F2823J
B82144F2823J picture photo
Mfg. Part Number
B82144F2823J
Brief Description
FIXED IND 82UH 1.4A 400 MOHM TH
Datasheet Download
B82144F2823J.pdf
Availability of B82144F2823J
QUANTITY
B82144F2823J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82144F2823J
Internal Part NumberEIS-B82144F2823J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±5%
Current Rating1.4A
Current - Saturation1.1A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant6MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.362" L (6.50mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device PackageAxial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82144F2823J
Related LinksB82144, B82144F2823J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82144F2823J Details Description
Related parts for B82144F2823J
CONN SHIELD 104CF POS 2PC SHORT datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 245MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 100V 4A TO225 datasheet.pdf
CONN HEADER 34PS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 152POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CTV 5C 5#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN DISTRIBUTOR 4POS GOLD IDC datasheet.pdf