EPCOS (TDK) B82412A3270K
B82412A3270K picture photo
Mfg. Part Number
B82412A3270K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27NH 600MA 150 MOHM
Datasheet Download
B82412A3270K.pdf
Availability of B82412A3270K
QUANTITY
B82412A3270K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82412A3270K
Internal Part NumberEIS-B82412A3270K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance27nH
Tolerance±10%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2.2GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82412A3270K
Related LinksB82412, B82412A3270K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82412A3270K Details Description
Related parts for B82412A3270K
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 9V datasheet.pdf
TERM RING TONGUE #10 STUD INSUL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 29POS GOLD SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL NPN MINI6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 7MM datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 5 OHM 10W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
3 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf