EPCOS (TDK) B82412A3390M
B82412A3390M picture photo
Mfg. Part Number
B82412A3390M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39NH 500MA 180 MOHM
Datasheet Download
B82412A3390M.pdf
Availability of B82412A3390M
QUANTITY
B82412A3390M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82412A3390M
Internal Part NumberEIS-B82412A3390M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance39nH
Tolerance±20%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Q @ Freq65 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant800MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82412A3390M
Related LinksB82412, B82412A3390M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82412A3390M Details Description
Related parts for B82412A3390M
IC DECODER/DRVR BCD-7SEG 16-DIP datasheet.pdf
IC CLK ZDB 9OUT 133MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC PWR MGMT E INK 48VQFN datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 2500' datasheet.pdf
CONN VT CPI B/A HDR GOLD 16POS datasheet.pdf
UNIV PHONE HLDR SUCTION CUP MNT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 450 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A M12 datasheet.pdf