EPCOS (TDK) B82412A3821K
B82412A3821K picture photo
Mfg. Part Number
B82412A3821K
Brief Description
FIXED IND 820NH 150MA 2 OHM SMD
Datasheet Download
B82412A3821K.pdf
Availability of B82412A3821K
QUANTITY
B82412A3821K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82412A3821K
Internal Part NumberEIS-B82412A3821K
Material - CoreCeramic
Inductance820nH
Tolerance±10%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2 Ohm Max
Q @ Freq23 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant380MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82412A3821K
Related LinksB82412, B82412A3821K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82412A3821K Details Description
Related parts for B82412A3821K
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CAP MICA 36PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
25C MTA100 ASSY ON TAPE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 225DEG 5MM datasheet.pdf
SPECIAL UM 36X72 W/CUTOUT ON LT datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 61MA 12 OHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf