EPCOS (TDK) B82422A1122K100
B82422A1122K100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A1122K100
Brief Description
FIXED IND 1.2UH 370MA 370 MOHM
Datasheet Download
B82422A1122K100.pdf
Availability of B82422A1122K100
QUANTITY
B82422A1122K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A1122K100
Internal Part NumberEIS-B82422A1122K100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package6,000
Material - CoreFerrite
Inductance1.2µH
Tolerance±10%
Current Rating370mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A1122K100
Related LinksB82422A, B82422A1122K100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A1122K100 Details Description
Related parts for B82422A1122K100
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 56POS .156 GRN datasheet.pdf
ANTENNA HELICAL GPS 1.575GHZ SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
NEW GI CONN2.5 PLUG HSG 2P RED datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf