EPCOS (TDK) B82422A1393J100
B82422A1393J100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A1393J100
Brief Description
FIXED IND 39UH 90MA 6.3 OHM SMD
Datasheet Download
B82422A1393J100.pdf
Availability of B82422A1393J100
QUANTITY
B82422A1393J100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A1393J100
Internal Part NumberEIS-B82422A1393J100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package6,000
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±5%
Current Rating90mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.3 Ohm Max
Q @ Freq27 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A1393J100
Related LinksB82422A, B82422A1393J100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A1393J100 Details Description
Related parts for B82422A1393J100
CONN RECEPT 17POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 26POS datasheet.pdf
MOD ME 9210 8MB SDRAM 4MB FLASH datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 59VC SMBJ datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
ATTENUATOR 8 DB DC 8GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.056UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.00082UF 5% 2000VDC AX datasheet.pdf