EPCOS (TDK) B82422A1472K100
B82422A1472K100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A1472K100
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 150MA 2.2 OHM
Datasheet Download
B82422A1472K100.pdf
Availability of B82422A1472K100
QUANTITY
B82422A1472K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A1472K100
Internal Part NumberEIS-B82422A1472K100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±10%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq27 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant110MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A1472K100
Related LinksB82422A, B82422A1472K100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A1472K100 Details Description
Related parts for B82422A1472K100
RES 976K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SSOP datasheet.pdf
KIT EVAL MT-RJ FIBRE CHAN MULTI datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
RES 78.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf