EPCOS (TDK) B82422A1473K100
B82422A1473K100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A1473K100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 85MA 7 OHM SMD
Datasheet Download
B82422A1473K100.pdf
Availability of B82422A1473K100
QUANTITY
B82422A1473K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A1473K100
Internal Part NumberEIS-B82422A1473K100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating85mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7 Ohm Max
Q @ Freq27 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A1473K100
Related LinksB82422A, B82422A1473K100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A1473K100 Details Description
Related parts for B82422A1473K100
FIXED IND 2.7UH 300MA SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PHONE JACK 2COND 1/4" OPEN datasheet.pdf
RES 481 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOSE REEL LARGE 3/8" X 100' LP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CAP CER 8PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CRIMP TOOL MINI W/LOCATOR datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf