EPCOS (TDK) B82422A1682J100
B82422A1682J100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A1682J100
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 135MA 2.8 OHM
Datasheet Download
B82422A1682J100.pdf
Availability of B82422A1682J100
QUANTITY
B82422A1682J100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A1682J100
Internal Part NumberEIS-B82422A1682J100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package6,000
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±5%
Current Rating135mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.8 Ohm Max
Q @ Freq27 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant90MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A1682J100
Related LinksB82422A, B82422A1682J100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A1682J100 Details Description
Related parts for B82422A1682J100
CONN MINI-D 14POS R/A RECPT datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 820PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
COUPLER 3DB 90DEG 100-500MHZ datasheet.pdf
IC OSCILLATOR QUAD MEMS 10PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf