EPCOS (TDK) B82422A3680J100
B82422A3680J100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A3680J100
Brief Description
FIXED IND 68NH 480MA 210 MOHM
Datasheet Download
B82422A3680J100.pdf
Availability of B82422A3680J100
QUANTITY
B82422A3680J100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A3680J100
Internal Part NumberEIS-B82422A3680J100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package6,000
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance68nH
Tolerance±5%
Current Rating480mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1.15GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A3680J100
Related LinksB82422A, B82422A3680J100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A3680J100 Details Description
Related parts for B82422A3680J100
RES 6.2K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 115V datasheet.pdf
POWER BRAKE (WITH BRAKE) 15M datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 8.7A TO262 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf